Головна » 2014 » Февраль » 12

Учнів початкових класів не можна перевантажувати — МОН

Переглядів: 529 | Дата: 12.02.2014

Міністерство освіти і науки України (МОН) наголошує на неприпустимості перевантаження учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів та шкіл-дитячих садків надмірним обсягом домашніх завдань.

Відповідний лист «Про недопущення перевантаження учнів початкових класів надмірним обсягом домашніх завдань» № 1/9-72 від 28.01.2014 підписано у відомстві. Зокрема, у документі вказується, що обсяг домашніх завдань визначено у Державних санітарних правилах і нормах влаштування, утримання ЗНЗ та організації навчально-виховного процесу.

«У 1-му класі домашні завдання не задаються. У 2-4 класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі — 45 хвилин; у 3-му класі — 1 години 10 хвилин; 4-му класі — 1 години 30 хвилин», — йдеться у листі МОН.

Учителі мають враховувати зайнятість учнів з інших предметів і планувати роботу такого об’єму та змісту, щоб діти не відчували перевантаження. Сумарний підрахунок усіх домашніх завдань повинен здійснювати класний керівник.

У міністерстві наголошують на тому, що не можна перевантажувати учнів завданнями з додаткових посібників та зошитів із друкованою основою. Усі завдання мають відповідати рівню знань учнів, щоб діти могли виконати їх самостійно.

«Не можна пропонувати завдання на невідпрацьований матеріал, який не пояснювався на уроці, оскільки в такому випадку вся складність засвоєння навчального матеріалу переноситься з уроку на домашню роботу. Недопустимим є домашнє завдання з написання рефератів», — уточнюють у міністерстві.

Контроль та відповідальність за перевантаження учнів домашніми завданнями покладається на керівників навчальних закладів.



Переглядів: 495 | Дата: 12.02.2014

З огляду на звернення освітян до органів управління освітою, а також на численнізапитання наших читачів на форумі порталу «Педрада» щодо атестації керівників навчальних закладів, пропонуємоознайомитися з роз’ясненням, яке надало Міністерство освіти і науки України (МОН).

У листі МОН «Щодо атестації керівників ЗНЗ та ПНЗ» від 13.12.2013 № 2/5-13-3018 зауважено, що на посаду керівника загальноосвітнього  та позашкільного навчального закладу може претендувати особа, яка успішно пройшла атестацію керівних кадрів освіти.    

У Типовому положенні про атестацію педагогічних працівників визначено порядок проведення атестації.

Керівник органу управління освітою у вільній формі здійснює подання про атестацію працівника. Воно має містити мотивовану всебічну та об'єктивну оцінку професійних, ділових якостей претендента на посаду керівника навчального закладу та результати його професійної діяльності.

У разі позитивного рішення комісії керівник закладу або органу управління освітою видає наказ про присвоєння кваліфікаційної категорії протягом п'яти днів після проведеного засідання.

«Пунктом 3.15 Типового положення визначено, що на кожного педагогічного працівника, який атестується, оформлюється атестаційний лист у двох примірниках, один з яких зберігається в особовій справі педагогічного працівника, а другий не пізніше трьох днів після атестації видається йому під підпис», — йдеться у роз’ясненні.

У разі переведення працівника на іншу посаду відповідні органи управління освітою проводять позачергову атестацію.


Матеріал взято з http://pedrada.com.ua/news/gruppy/zakonodavstvo/atestatsiyi_kerivnikiv_zakladiv/